Numaralı güneş gözlükleri.

Güneş gözlüğü sadece modaya uyan bir aksesuar değildir; güneşin parlak olduğu yaz aylarında rahatça görmek ve gözleri zararlı UV ışınlarına karşı korumak için de kullanılırlar. Modern camlarda olduğu gibi düzeltici camlarda da UV koruması vardır. Bu durum gözlük kullananların yüksek kontrastlı görme olanağından ve özel yaz modasını takip etmekten yoksun kaldıkları anlamına gelmiyor, onlar da numaralı ve hatta progresif camlara sahip güneş gözlüğüne sahip olabilirler.

Rodenstock güneş gözlükleri, en son modaya uygun mükemmel görünüm sağlayan şık aksesuarlar olmanın çok ötesinde.

Teknoloji

Gözlük kullananlar için numaralı güneş gözlüklerinde optimum sonuç elde etmek amacıyla yaz aylarında mükemmel bir görme deneyimi sağlamak için iki teknolojiden yararlanıyoruz:

B.I.G. Norm

Verilerdeki bağıntıları tespit edip bunları bir gelişmiş AI (Yapay Zeka) algoritmasında kullanarak gözlük camlarının hesaplanmasında kullanılan eski standardın ötesine geçebiliyoruz. Rodenstock’un yeni cam hesaplama normları, gözlükçüler tarafından girdi olarak Rodenstock’a verilen standart numara değerlerinden yararlanarak göçür yaklaşık olarak bir biyometrik modelini yaratabiliyoruz. Normlar, ürettiğimiz camlara çok daha yüksek düzeyde bir biyometrik hassasiyet kazandırmamızı mümkün kılıyor.

Eye Lens Teknolojisi:

Progresif cam kullanan kişiler için güneş gözlüklerine yönelik patentli Eye Lens Teknolojisine sahibiz. Bu hassasiyet teknolojisine sahip gözlüklerin tek imalatçısı olarak, her bakma yönüne ve göz bebeği boyutuna göre gözün sapmalarını hesaplayabiliyoruz.

EyeLT® teknolojisiyle uyarlanan progresif camların bir başka avantajı da özellikle kısa alışma süresidir.

 

 

 

Merak mı ettiniz?

Bir numaralı Rodenstock gözlüğü, güneş gözlüğü modeli seçeneklerinin sizin için sınırlı olduğu anlamına gelmiyor. Elimizdeki güneş gözlüğü koleksiyonuna ait bütün çerçeveler numaralı camlar için de kullanılabiliyor.

Rodenstock Güneş Gözlükleri