B.I.G. NORM:
Progresif gözlük camlarında çıtayı yükseltiyoruz

Biyometrik göze yaklaşan modeliyle Rodenstock’un cam teknolojisi.
Daha hassas camlar yaratmak için yapay zekâ (AI) teknolojisinden yararlanıyoruz

BENZERSİZ FELSEFEMİZ

HERKES İÇİN B.I.G. VISION™

Rodenstock, insanların farklı biçimlerde ve boyutlarda gözleri olan bireyler olarak görür. Dolayısıyla, binlerce veri noktasını kullanarak tüm gözün parametrelerini ilk defa biz ölçüyor ve belirliyoruz ve tek tek her insanın biyometrik parametrelerine göre camlar geliştiriyoruz. Sahip olduğumuz motivasyon, dünya yüzündeki herkese en iyi progresif camları sunmakta yatıyor. Standart bizi tatmin etmiyor, hep bir adım ileriye gidiyoruz.

Verilerden güç alan bu camları B.I.G. – Biyometrik Akıllı Gözlük Camları olarak adlandırıyoruz.

ESKİ NORM

Günümüzde geleneksel göz testi genellikle sadece dört göz numarası değerini içeriyor. Sadece dört göz numarası değerinin kullanılıyor olması, her gözün biyometrik parametrelerinin belirlenmeden kalması anlamına geliyor. Her gözün, biçim ve ışığı kırma kabiliyeti bakımından farklı olduğunu dikkate almıyor. Standart değerler gözlerin sadece %2’sine cevap veriyor.

Bu durum bizi eski standardı bırakmaya ve cam hesaplarının biyometrik hassasiyetini artırarak daha fazla gözlük kullanıcısına daha net görme olanağa sağlamaya yöneltti.

Standard Eye Test
ÇÖZÜMLERİMİZ

YAPAY ZEKÂYLA BİR YAKLAŞIK BİYOMETRİK GÖZ MODELİ

Rodenstock, gözlük camını hesaplarken bir gözün uzunluğunu mümkün olduğu kadar doğru ölçer. Göz uzunluğu, camların gözlüğü kullanan kişinin gözlerine özel olarak uyarlanabilmesi için çok önemlidir.

Rodenstock, verilerdeki bağıntıları tespit ederek ve bunları bir ileri düzey yapay zeka algoritmasına dahil ederek gözlük camı hesaplamasına yönelik eski standarttan ayrılıp sadece standart numara değerlerini kullanarak gözün bir yaklaşık biyometrik modelini yaratmamıza olanak veren cam hesaplamasına yönelik yeni standartlar getirebiliyor.

KULLANANLARIN B.I.G. NORM™ KONUSUNDAKİ DENEYİMİ

Rodenstock’un algoritmasından güç alan B.I.G. NORM™ camlarının faydalarına araştırmak amacıyla bir araştırma yürüterek progresif cam kullanması gereken insanlardan yeni yapay zeka teknolojisinden güç alan camlarımızı test etmelerini istedik. Daha sona bu camları kullandıkları eski camlarla karşılaştırdılar. Farklar barizdi:

%97’si
periferik aberasyonlarda azalma hissetti.*

%94’ü
camdaki progresif bölgenin daha
geniş olduğunu hisetti.*

%97’si
uzağı görüşteki aberasyonların
azaldığını hissetti.*

%91’i
yüzme etkisinin
azaldığını hissetti.*

* Münih’teki Uygulamalı Bilim Üniversitesi’nde yürütülen bir kullanıcı testinin sonuçları

B.I.G. NORM™ –B.I.G. VISION™ NORMUNU HERKESE UYGULAMAYI amaçlayan dev bir adım

Rodenstock’un yapay zekâ teknolojisi sayesinde, birçok bağıntıyı aynı anda analiz edebiliyoruz ve bu bize kullanıcının gözüne ilişkin çok-boyutlu biyometrik bağıntılar kurabilme olanağı veriyor. Sonuç: daha net görme olanağının geliştirilmesi.

B.I.G. NORM ve B.I.G. Vision For All

hakkında daha fazla öğrenmek ister misiniz?
Broşürü indirin

GÖZLÜKÇÜ BUL

Yakınınızdaki Rodenstock gözlükçüsü.

Dünyanın her yerindeki Rodenstock iş ortağı gözlükçülerde çok çeşitli Rodenstock ürünleri sizi bekliyor. Deneyimli gözlükçüler, mükemmel camı bulmanızda size yardımcı oluyorlar. İzin verin tavsiyede bulunalım.

GÖZLÜKÇÜ BUL