Tek kelimeyle görme mükemmelliği: Rodenstock Tek Odaklı gözlük camları

Sizi her mesafeyi keskin görme gücünüze kavuşturuyorlar

İŞİN İÇ YÜZÜ

Rodenstock gözlükleriyle ufka kadar keskin görüntü

Gözlükler arasında en tanınan ürün: tek odaklı camlar olarak da adlandırılan uzak mesafe gözlükleri. Bunlar kusurlu görmeyi düzeltir ve her şeyi tekrar cam gibi görmenizi sağlarlar. Bu, sizin için, genel olarak daha iyi görüntü, daha iyi yaşam kalitesi ve özellikle trafikte daha yüksek güvenlik anlamına gelir.

Kenarlarda daha keskin görüntü

Araç kullanırken keskin görüntü

Yakın veya uzak mesafede keskin görüntü

ONLINE GÖZ TESTİ

Rodenstock uzak mesafe gözlükleri – günlük hayatlarında net olarak görmek isteyenler için

Çok yakındaki objeleri iyi görüyor, fakat uzaktaki her şey bulanıklaşıyor mu? Ya da tam tersi mi oluyor? Gözleriniz çabuk yoruluyor veya kızarıyor mu? O halde çözümü belli: Tek odaklı camlar, her mesafeyi keskin görmenizi sağlayacaklardır.

Görme gücünüzü test edin

Gözlüğe ihtiyacınız var mı?
Görme bozukluğunun üç olası belirtisi

Baş ağrısı ve gerginlik
Uzağı daha net görmek için gözlerinizi sık sık kısıyor musunuz? Uzun süre okuduktan veya bilgisayar başında çalıştıktan sonra baş ağrıları çekiyor musunuz? Öyleyse gözünüz bozulmuş demektir

Trafikte tereddüt
Özellikle yağmurda, karanlıkta veya ters ışık koşullarında gözlerimizin iyi olmasına güveniriz. Bu nedenle, en küçük görme sorunu bile canımızın sıkılmasına ve görüntülerin bozulmasına neden olması bir yana tehlikeli de olabilir.

Alacakaranlıkta ve karanlıkta görme sıkıntısı.
Birçok insan kendisinin gece körü olduğunu sanır. Aslında, görme bozukluğunuz geceleri gündüz verdiği izlenimden farklı bir görünüm kazanır.

 

Rodenstock sunar:
kişiye özel ilk tek odaklı gözlük camları

Gözlük camlarınız size ne kadar doğru uyarlanmışsa, o kadar daha iyi bir görme deneyimi yaşarsınız. Rodenstock bu konuda ödül kazanmış bir yeniliğe sahip: Reçetenizde yazılanların yanı sıra yüzünüzün biçimini, duruşunuzu ve çerçevenin uygunluğunu da dikkate alan kişiye özel tek odaklı gözlük camları. Bu ürün, geleneksel camlarla karşılaştırıldığında belirgin bir fark yaratır:

 • Gözlük camının kenarına kadar olağanüstü net görüntü
  Cam, gözlük çerçevesinin oturma şekline göre ayarlanır .
 • Keskin, yüksek kontrastlı görüntü
  kötü aydınlatma koşullarında bile
 • Mükemmel uzamsal algı
  araç kullanırken daha yüksek güvenlik ve güvenilirlik
 • Optimum kullanım rahatlığı
  çok hafif plastik camlar
 • Yüksek kırılma direnci
  çerçevesiz camlarda bile
 • Gözlük numaranız ne olursa olsun güzel görünüm
  büyüteç veya göz büyümesi etkisi yaratmazlar
KAZANIMINIZ

KESKİN GÖRME OLANAĞI

Yüksek kaliteli camlarımız sayesinde ve çerçevenin yüzünüze oturmasına göre size özel ayarlanan gözlük camlarıyla kısıtlamasız görme olanağı.

KAZANIMINIZ

ESTETİK GÖRÜNÜM

Optimum kullanım rahatlığı ve estetik görünüm – mineral camdan %45 daha hafif, geleneksel plastik camdan %20 daha ince.

Aşağıdaki ekstra olanaklardan seçim
yaparak progresif gözlük camlarınızı “çok işlevli” hale getirebilirsiniz:

MÜKEMMEL KAPLAMALAR

Rodenstock Solitaire® 2: Dayanıklılık, yansımayı engelleme, çizilmeye karşı direnç

Progresif gözlük camlarımız, ışığa karşı kapsamlı koruma ve olağanüstü estetik görünüm sağlayan Solitaire® Protect PRO 2 kaplamasına standart olarak sahiptirler.

Sunduğumuz diğer mükemmel kaplamalarla gözlüklerinizi daha da dirençli, az bakım gerektiren ve temizlemesi kolay hale getirmeniz mümkün. İster kire ve toza karşı koruma, ister en son nesil UV koruması olsun ister bilgisayarlardan, dizüstü bilgisayarlardan ve akıllı telefonlardan kaynaklanan yapay ışığı azaltarak rahat görme olanağı olsun, böyle çözümler için gözlükçünüze Rodenstock Solitaire®2 kaplamalarını sormanız yeterli olacaktır.

HİÇBİR ŞEY TUTUNAMAZ, ÖYLESİNE PÜRÜZSÜZ

X-tra Clean ile uzun süre net görme kalitesi

Camlarınız gün boyunca temiz kalıyor mu? Yeni X-tra Clean kaplama bunu mümkün kılıyor. Burada belirleyici faktör Rodenstock’un birinci sınıf camlarındaki isteğe bağlı (camların ön ve arka yüzeyine uygulanan) özel kaplamadır.

Yüzeyin son derece pürüzsüz olması, kirin cama yapışma olanağının neredeyse ortadan kalkması anlamına gelir; üstelik camlarınız kirlenecek olursa kolayca temizlenebilir.

 • Uzun süre kalıcı, kristal berraklığında görüntü
 • Hiç iz ve kalıntı bırakmadan hızlı ve basitçe temizlenen camlar
 • Kiri, suyu ve tozu itme özellikleri

X-tra clean nasil iş görüyor?

BÜTÜN IŞIK KOŞULLARINDA MÜKEMMEL GÖRME OLANAĞI

ColorMatic® 3: Rodenstock’un renk değiştiren gözlük camları.

Renk değiştiren gözlük camlarımız her ışık koşuluna otomatik olarak uyum sağlayarak daima rahat ve ışık yansımasının engellendiği bir görme olanağı yaratırlar. Işık yoğunluğuna göre iç mekânda tamamen berrakken, dış mekânda renk değiştirirler.

Derin koyulaşma ve hızla açılma özelliği hissedilir ölçüde görme rahatlığı sağlarken, mavi ışık filtresi ve geniş yelpazede renk seçenekleri çok şekilde kullanım seçenekleri ve şık görünüm sunuyor. İster normal gözlük ister güneş gözlüğü olarak kullanın, ColorMatic®3 her koşulda rahat ve keskin görüş sağlayan, günlük kullanıma yönelik mükemmel ve akıllı bir gözlük camıdır.

Videoyu izleyin

GÖZLERİNİZİ KORUR

Rodenstock’tan ışığa karşı koruyucu: PRO410

Cildiniz kadar gözleriniz için de zararlı olabilen UV-ışınları kapalı havalarda bile bulutlardan geçerek size ulaşabilirler. Renk tayfında UV-ışımanın yanında mavi ışık yer alır. Bu ışık, vücudun biyoritmi ve diğer biyolojik fonksiyonları için önemlidir. Olumlu etkilerine karşın, mavi ışığın bazı unsurları da potansiyel olarak zararlı olabilmektedir.

Başarının formülü doğru ilişkide yatıyor. Rodenstock ışık koruyucu PRO410 ile gözleriniz her gün sadece gerçekten ihtiyacı kadar ışık alıyorlar.

EK DESTEK

Rahat okuma

Okuma eylemi büyüleyici, rahatlatıcı veya keyif verici olabilir. Yine de, bu eylem gözleriniz için tek bir şeyi ifade eder: zorlanma. Gözlük camlarınızın alt kısmına konulacak basit bir yardımcı, gözlerinizin farklı uzaklıklara daha kolay uyarlanmalarını sağlar. Okuma yardımcısına sahip Rodenstock gözlüklerinizin bakma alanı, kişisel hayat tarzınıza ve bakma alışkanlıklarınıza özel olarak uyarlanır. Dolayısıyla size sadece bakışınızı kitaba veya ekrana yöneltmenin getirdiği yorgunluğa karşı korumakla kalmaz, aynı zamanda detayları daha kolay keşfetmenizi mümkün kılar ve bu da çalışırken ve boş zamanlarınızda size kazanım sağlayan artı bir özelliktir.

Ek bilgi