Rodenstock spor gözlüğüyle varınızı yoğunuzu ortaya koyarsınız

İster numaralı ister numarasız olsun, bir Rodenstock spor gözlüğü her size mükemmel bir partner olacaktır

SPORUN ZORLAMALARINA HAZIR

Rodenstock spor gözlükleri

Spor gözlükleri, spor yaparken gözün içine girebilecek her şeye, rüzgâra, toza, böceklere, yol kenarındaki ağaçların dallarına ve elbette güneş ışınlarına karşı gözleri koruyacak şekilde tasarlanırlar. Spor yaparken her koşulda bilhassa perspektifinizi, ortama genel bakışı ve görüşünüzün net olmasını da muhafaza etmeniz gerekir, hem performansınız, hem de güvenliğiniz için. +/- 8’e varan ışığı kırma derecesiyle göz numaranıza uyarlanabilen Rodenstock spor gözlüklerini işte bu nedenle alırsınız.

İSTER AMATÖR, İSTER PROFESYONEL BİR SPORCU OLUN

Her spor için doğru gözlük

İyi bir spor gözlüğü, hem gözlerini uygun düzeyde korumak isteyen herkes için hem de görme bozukluğu olan aktif herkes için daima anlamlı bir refakatçidir. İster iç mekânda veya dış mekânda olun, ister yağmurda koşuyor, ormandan bisikletle geçiyor olun, ister güneşte golf oynayın veya dağlarda yürüyüş yapın, Rodenstock spor gözlükleri her türlü zorluğa göğüs gerecektir.

Spor gözlüğünüzü ihtiyaçlarınıza ve göz numaranıza uyarlatmanız yeterli. İşte şimdi hazırsınız!

Spor gözlüğünüzden de maksimum
performans bekleyebilirsiniz

Sporda sınırlarını zorlayan kişiler aynı zamanda sahip oldukları donanımlara da güvenebilmelidirler. Daha fazla güvenlik, daha iyi performans ve daha büyük keyif için optimum bir gözlük camı ve çerçeve kombinasyonu da buna dahildir! Yeni Rodenstock spor gözlüğünüzün size sunduğu özellikleri keşfedin:

 • Eğimli gözlük camlarıyla gözleriniz için optimum koruma
  spor gözlüğü çerçeveleri genellikle oldukça eğimlidir. Rodenstock, spor gözlükleri için +/- 8’e varan ışığı kırma derecesine sahip eğimli camlar sunar
 • Optimum UV-A ve UV-B koruması
  isteğe bağlı olarak enfraruj ısı filtresiyle birlikte
 • İnce, hafif ve kırılmaz 
  Polikarbonat spor camları sayesinde
 • Polarize  
  yüzeylerdeki yansımalara karşı ve gözünüz kamaşmadan görmek için
 • Kontrastı artıracak şekilde camların renk değiştirmesi
  ayrıntıların daha iyi fark edilmesi ve optimum renk reprodüksiyonu için
Solitaire® Protect Sun 2: Bu kaplama %100 UV koruması ve ayrıca maksimum parlama engelleme olanağa sunar. Ayrıca rahatsız edici yansımalara karşı koruma sağlar, temizlemesi olağanüstü kolaydır; ayrıca su itici etkisi ve toz itici özellikleri sayesinde dirençlidir.
Polikarbonat spor camları: En zorluk koşullar için geliştirilmiş olan Rodenstock polikarbonat gözlük camları çok yüksek bir kırılma direncine sahiptirler. Duvar tenisi veya tenis gibi gözün mekanik korumaya ihtiyaç duyduğu tüm spor dalları için idealdir.
SunContrast: Güneş ışığı, kontrastın azalması gibi hoş olmayan bir etkiye sahiptir. Bunun nedeni, diğer renklerin üstünü kaplayan yüksek miktarda saçılan mavi ışıktır. SunContrast, bu mavi ışınımı filtre edip uygun düzeye düşürerek parlak veya dağınık ışık koşullarında yüksek kontrastlı görme deneyimi sağlar.
Özellikle su yüzeyinde ve dağlarda polarize camların etkisi. Islak yollar, su veya kar gibi yansıtıcı yüzeylerdeki güçlü ışık yansımaları nedeniyle güneş her yerde parlama yaratır. Polarize portföyündeki camlar, rahatsız edici yansımaları neredeyse tamamen ortadan kaldırarak gözlerin kamaşmadığı rahat bir görme olanağını garanti ederler. Polarize güneş gözlükleri araba ve yelken kullanmak, sörf yapmak için ve ayrıca ışığa hassas gözler için mükemmel ürünlerdir.

Koşullarınıza uygun yüksek performanslı gözlük camları

SONSUZ DEĞİŞKENLİKTE KESKİN GÖRME OLANAĞI

Progresif gözlükler spora da uygunlar

Spor yaparken sık sık bir yakına bir uzağa mı bakıyorsunuz? Rodenstock size özellikle spordaki dinamik görme gerekliliklerine uygun üretilmiş dünyanın ilk kişiye özel progresif camlarını sunuyor: ekstra geniş ve dengeli görme derinliği ve yaptığınız spora göre uyarlanmış yakını görme aralığı.

Progresif gözlük camlari nasil iş görüyor?

GÜNEŞE KARŞI AKILLI KORUMA

Rodenstock’un renk değiştiren camları

ColorMatic® 3 Sun, kendiliğinden renk değiştiren camlarımız, ortamdaki aydınlatma koşullarına rekor denilebilecek kısa bir sürede uyum gösterirler. Güçlü güneş ışığında camlardaki koyulaşmayla gözleri korurlar. Eğer gölgeye geçerseniz, camlarda kendiliğinden %55’e varan oranda renk açılması olur. Camın bu özelliği, yirmi dört saat ve ayrıca değişen aydınlatma koşullarında net ve yüksek kontrastlı bir görme olanağı yaratır.

Videoyu izleyin

SOLITAIRE® RED SUN 2

Enfraruj ısı filtresiyle ayna etkisi

Havalı bir görünüm de ısıya karşı koruma sağlayabilir. Solitaire® Red Sun 2 ayna kaplama %100 UV koruması sağlamakla kalmaz, aynı zamanda enfraruj ışığı azaltarak göz üzerindeki termal baskıyı düşürür. Tam ve akıllı bir güneş koruması için ayna kaplamasını renk değiştiren camlarla birlikte kullanın.

GÖZLÜKÇÜ BUL

Yakınınızdaki Rodenstock gözlükçüsü.

Dünyanın her yerindeki Rodenstock iş ortağı gözlükçülerde çok çeşitli Rodenstock ürünleri sizi bekliyor. Deneyimli gözlükçüler, mükemmel camı bulmanızda size yardımcı oluyorlar. İzin verin tavsiyede bulunalım.
GÖZLÜKÇÜ BUL