Rodenstock bilgisayar gözlükleriyle
işyerinde çalışma rahatlığı

Ama ofiste ama home office’te olsun, Ergo® yakın gözlük camları hem gözlerinizdeki hem de duruş pozisyonunuzdan kaynaklanan yorgunluğu hafifletirler. Böylece daha önemli şeylere harcayacak daha fazla enerjiniz kalır.

DAHA ÖNEMLİ ŞEYLERE DAHA FAZLA ENERJİ

Rodenstock bilgisayar gözlükleriyle dijital günlük hayat için zinde kalın

İşyerinde bakışlarımız hep farklı mesafelere uyum sağlamak zorunda kalıyor, bir masaya, bir monitörlere, bir iş arkadaşlarımıza. Bu yorucu olabiliyor. Ekran önünde çalışmak gözlerin kurumasına, baş ağrısına veya gerginliğe yol açıyor. Çözümü: Rodenstock yakın camlarına sahip bilgisayar gözlükleri.

Gözlerinizi zorlayıcı şeyler: farklı mesafelere hızlı odaklanma, sürekli ekran önünde çalışma, kötü aydınlatma ve sık göz kırpmamaktan kaynaklanan göz kuruluğu.

Dijital çalışma hayatınızı rahat bir şekilde yürütün:
Rodenstock’un home office gözlük camları

  • İşte benzersiz görme gücü Kişiye özel ısmarlama cam imalatı
  • Çizilmeye karşı direnç ve bakımı kolay kaplama
    camlarınızı uzun süre keyifle kullanabiliyorsunuz
  • Daha rahat kafa ve vücut pozisyonu optimum aralıkta bakma açıları
  • Yenilikçi mavi ışık filtre kaplamasıyladengeli bir biyoritim

Gerçekten ne zaman bir bilgisayar
gözlüğü almaya değer?

Bilgisayarda uzun süre çalışıyor ve kimi zaman ekrandaki yazıları okumakta güçlük çekiyor veya akşamları başınız veya boynunuz ağrıyor mu? İyi bir bilgisayar gözlüğü büyük fark yaratacaktır. Bu gözlükler tipik çalışma mesafelerinde size daha net görme olanağı veriyor ve çalışma sırasında göz hareketlerinizi kolaylaştırıyorlar. Bu sadece gözlerinizin işini rahatlatmak kalmıyor: Aynı zamanda gerginlikten, yoğun göz yorgunluğundan ve doğal olmayan vücut pozisyonlarından kurtuluyor ve dolayısıyla daha rahat bir şekilde çalışabiliyorsunuz.
Progresif camlarınız, gün içinde farklı durumlarda, yakına bakıştan uzağa bakışa geçişleri pürüzsüz kılıyor. Bu esneklik, bakış aralığının tipik ekran mesafesi için nispeten kısa olduğu anlamına geliyor; net olarak görebilmek için farkında varmadan doğal olmayan bir vücut pozisyonu alıyorsunuz. Özel bilgisayar gözlüğü, tamamen işyerindeki koşullar için tasarlanır ve bu nedenle göz stresinden ve gerginliğinden kurtulmanızı sağlar.
Okuma gözlükleri genellikle 40cm okuma mesafesi için tasarlanırlar; oysa monitör çoğunlukla daha uzağınızdadır. Sonuç: Daha net görmek için sürekli öne doğru eğilirsiniz. Daha uzun mesafeler söz konusu olduğunda, mesela iş arkadaşlarınızla konuşurken, her defasında gözlüğünüzü çıkarmak zorunda kalırsınız. Bunun aksine, bir bilgisayar gözlüğü tam olarak işyerinizdeki koşullara göre tasarlanır. Böylece kötü bir vücut pozisyonu almanız gerekmez, daha akıcı ve rahat çalışırsınız.
Dizüstü bilgisayarlardan, akıllı telefonlardan, tabletlerden ve diğer ekranlardan yayılan doğal olmayan ölçüde yoğun mavi ışık nedeniyle beden saatinizin dengesi bozulabilir. Yüksek kalite Solitaire® Protect Balance 2 kaplamasına sahip Rodenstock bilgisayar gözlükleri ışığın mavi içeriğini azaltarak günlük hayatınızda esenlik duygusunu artırabilir.

Biliyor muydunuz?

3 PÜF NOKTASI

Ergonomik bilgisayar çalışması

  • Monitörün pozisyonunu, en üstteki yazı satırı öz hizanızın oldukça altında ve monitör düzlemi ise görüş çizginize dik olacak şekilde ayarlayın. Bu pozisyon, omuzlarınızdaki ve boyun bölgesindeki gerginliği hafifletecektir. Ayrıca bir parça aşağıya doğru bakarken görme sistemi de yakın objeler üzerinde daha kolay odaklanabilecektir.
  • Monitörünüzdeki yazı karakteri boyutunu her şeyi kolay okuyabileceğiniz şekilde ayarlayın.
  • Başınızı sık sık ekrandan çevirin, mesela pencereden dışarı bakın. Vereceğiniz kısa molalar göz kaslarında rahatlama yaratacaktır. Gözlerinizi düzenli ve bilinçli olarak birkaç saniye kapatmanız da faydalıdır, böylece gözleriniz yeniden nemlenme fırsatı bulacaktır.
  • Yakın çalışmada göz kırpma sıklığı %40’a varan oranda azalır. Bu yüzden, gözlerinizin kurumasını engellemek için gözlerinizi düzenli olarak kırpın. Yeterince sıvı tüketin!
KARŞILAŞTIRMA YAPIN

Ergo® yakın gözlük camları

Rodenstock bilgisayar gözlükleri
İlerleyin lütfen: Ergo® yakın gözlük camı, tipik çalışma mesafelerine ve göz hareketlerine özel şekilde uyarlanarak tam da sizin için önemli noktalarda daha geniş bir izleme mesafesi yaratan yegâne camdır. Daha büyük görme alanı, ergonomik bir baş ve vücut duruşunu destekleyerek rahat ve yorulmadan görebilmenizi sağlar.

Bir bilgisayar gözlüğü sadece ofiste değil, kısa bir mesafeden dikkatinizi vererek bakmayı gerektiren diğer faaliyetler için de faydalı olabilir. İster nota okuyun, ister el işiyle uğraşın, ister ekranı inceleyin, ister önemli bir sunum yapın, hiç fark etmez: Ergo® yakın gözlük camları iş yaparken ve hobilerinizle ilgilenirken yakın mesafeden gözünüz yorulmadan muhteşem bir görme kolaylığı sağlar.

Hiç ödün vermeden görme rahatlığının keyfini çıkarın

HEPSİ BİR ARADA

Progresif gözlük camlarıyla yakın ve uzak mesafeyi optimum şekilde görürsünüz

Sık sık bir yakına ve bir uzağa bakmanız mı gerekiyor? Sürekli gözlük değiştirmek mi istemiyorsunuz? Progresif gözlük camları arzu ettiğiniz rahatlığı sağlıyorlar: Progresif camlarda, farklı mesafeleri görme olanağı görünmez şekilde bir araya getiriliyor. Gözlük değiştirmek zorunda olmadan her mesafeden rahatça ve net bi şekilde görebiliyorsunuz. Görünüş bakımından progresif camlar “normal” camlardan farksız.

Progresif gözlük camlari nasil iş görüyor?

OKUMA GÖZLÜKLERİ

Optimum kullanım rahatlığı

Biz yaşlandıkça gözlerimiz de yaşlanır ve yakın ile uzak mesafe arasında “geçiş” yapmak giderek güçleşir. Bir şeyi net görmek için gereken minimum mesafe giderek artar ve sonunda normal okuma mesafesi olan 40 cm’yi aşar. Ardından kitap okurken gözleriniz çabucak yorulmaya başlar veya başınız ağrır. Böyle olması gerekmiyor – doğru bir gözlük okuma eylemini yeniden tamamen doğal hale getirecektir.

Okuma gözlüklerinin sizin için nasıl kullanışlı olduklarını öğrenin