Rodenstock okuma gözlükleri: okuma keyfi için

Yakını görme sorunlarının üstesinden gelmek için iyi bir gözlük edinerek görme rahatlığına kavuşup yaşam kalitenizi artırın

Okuma gözlükleriniz için kişiye özel gözlük camları

Okumak yaşamımızın bir parçasıdır – gelgelelim, yakın görme alanındaki harfler ve rakamlar bulanıklaştıkça yorucu ve zorlayıcı bir eyleme dönüşebiliyor. Okuma keyfini korumak ve bir romanı, gazeteyi, menüyü veya küçük dipnotlarını aynı kolaylıkla okumak isteyenler, optimum çözümü yüksek kaliteli bir okuma gözlüğünde buluyorlar.

İyi bir okuma gözlüğü tek bir amaca hizmet eder: Kısa mesafelerde yeniden net görüntü olanağı yaratırlar.

Gözlük camlarınız size ne kadar hassas uyarlanırsa, o kadar iyi sonuç elde edilir. İşte bu yüzden, Rodenstock okuma gözlüğüne yönelik gözlük camları, görme sisteminizin bütününün kapsamlı şekilde analiz edilmesi yoluyla göz numaranıza tamamen uygun yapılırlar. Size sağladığı faydalar:

 • Gözlük camının kenarına kadar olağanüstü net görüntü
  Cam, gözlük çerçevesinin oturma şekline göre ayarlanır
 • Optimum kullanım rahatlığı
  çok hafif plastik camlar
 • Yüksek kırılma direnci
  çerçevesiz camlarda bile
 • Güzel görünüm
  büyüteç veya göz büyümesi etkisi yaratmazlar

Asferik tek odaklı gözlük camları sayesinde optimum kullanım rahatlığı ve estetik görünüm. Asferik numaralı camlar daha düz, daha az kavisli ve dolayısıyla daha incedirler. Bu durum özellikle gözlük numarası büyük olan kişiler için faydalıdır. Faydaları:

 • Mineral cama göre %45 daha hafif
 • Geleneksel plastik camlardan %20 daha ince
 • Göz bölgesinin büyüteç görünümü %30 daha az

Okuma gözlüğü konusunda neyi aklınızda bulundurmanız gerekir?

Birçok kişi hala gözlük kullanmanın gözleri erkenden bozduğu efsanesine inanıyor. İşin aslı: Boşu boşuna uzun süre bulanık görüntülerle boğuşan kişiler baş ağrılarından ve boyun tutulmasından başka bir şey elde etmezler. Bu yüzden, görme bozukluğu yaşadığınıza dair ilk belirtide hemen bir gözlükçüye veya göz doktoruna gidip gözlerinizi profesyonel olarak muayene (ışık kırılması) ettirmeniz gerekir: size özel bir okuma gözlüğü edinmeniz ve yaşam kalitenizi artırmanız bakımından bu muayeneyi yaptırmanız şarttır.
Birçok süpermarkette ucuz okuma gözlükleri satılıyor. Fakat “iyi fiyat” etiketi bir aldatmacadan ibarettir: Al-kullan çözümleri elbette gözleriniz için uygun değildir. Merceklerin ikisinin de numarası aynıdır; oysa insanların göz numaraları sol ve sağ göz için farklıdır. Kornea eğriliği veya gözbebekleri arasındaki mesafe gibi kişiye özel durumlar dikkate alınmamıştır. Üstelik alıcılar test yaptırıp bir tavsiye almadan yüksek numaralı mercekleri seçerler. Sonucu: Uygun olmayan hazır okuma gözlükleri, sürekli kullanıldıklarında, kendilerinden beklenenin tam tersini yaparak baş ağrısına ve göz yorgunluğuna neden olurlar.
PRESBİYOPİ GÖZ TESTİ

Bir okuma gözlüğü ne zaman ve neden faydalı ve pratiktir?

Kitabı hep biraz uzakta tutmak gerektiğinden okuma sıkıntı veriyor – bu durum size de tanıdık geliyor mu? Bunun nedeni presbiyopidir ve tamamen doğal bir süreçtir: Biz yaşlandıkça gözlerimiz de yaşlanır ve yakın ile uzak mesafe arasında “geçiş” yapmak giderek güçleşir. Bir şeyi net görmek için gereken minimum mesafe giderek artar ve sonunda normal okuma mesafesi olan 40 cm’yi aşar. Ardından kitap okurken gözleriniz çabucak yorulmaya başlar veya başınız ağrır. Böyle olması gerekmiyor – doğru bir gözlük okuma eylemini yeniden tamamen doğal hale getirecektir.

Presbiyopinizi test edin

Hiç ödün vermeden görme rahatlığının keyfini çıkarın

HEPSİ BİR ARADA

Progresif gözlük camlarıyla yakın ve uzak mesafeyi optimum şekilde görürsünüz

Sık sık bir yakına ve bir uzağa bakmanız mı gerekiyor? Sürekli gözlük değiştirmek mi istemiyorsunuz? Progresif gözlük camları arzu ettiğiniz rahatlığı sağlıyorlar: Progresif camlarda, farklı mesafeleri görme olanağı görünmez şekilde bir araya getiriliyor. Gözlük değiştirmek zorunda olmadan her mesafeden rahatça ve net bi şekilde görebiliyorsunuz. Görünüş bakımından progresif camlar “normal” camlardan farksız.

Progresif gözlük camlari nasil iş görüyor?

YAKIN GÖZLÜK CAMLARI

Rodenstock bilgisayar gözlükleriyle rahat çalışma

İşyerinde bakışlarımız hep farklı mesafelere uyum sağlamak zorunda kalıyor, bir masaya, bir monitörlere, bir iş arkadaşlarımıza. Bu yorucu olabiliyor. Ekran önünde çalışmak gözlerin kurumasına, baş ağrısına veya gerginliğe yol açıyor. Çözümü: Rodenstock yakın camlarına sahip bilgisayar gözlükleri. Bunlar, tipik göz hareketlerine ve bakma mesafelerine uyum sağlıyor ve böylece gözleri ve duruşunuz üzerindeki baskıyı rahatlatıyorlar. Böylece daha önemli şeylere harcayacak daha fazla enerjiniz kalır

Bilgisayar gözlükleriyle ergonomik çalişma

GÖZLÜKÇÜ BUL

Yakınınızdaki Rodenstock gözlükçüsü.

Dünyanın her yerindeki Rodenstock iş ortağı gözlükçülerde çok çeşitli Rodenstock ürünleri sizi bekliyor. Deneyimli gözlükçüler, mükemmel camı bulmanızda size yardımcı oluyorlar. İzin verin tavsiyede bulunalım.
GÖZLÜKÇÜ BUL